Pomozte zakladateli města zjistit, jak moc se změnilo Nové Město nad Metují. Za odměnu vám nabídne výlet do historie i odměnu v podobě regionálních výrobků.

cerncicky

Pět století je dlouhá doba. Ze čtyř řad domů na náměstí vyrostlo město do dnešní podoby s deseti tisíci obyvateli. Jak dobře Nové Město nad Metují znáte si budete moci otestovat v naší prázdninové soutěži.

V Městském informačním centru si vyzvednete (nebo zde stáhnete a vytisknete) hrací kartu. Na facebookovém a instagramovém profilu IC zveřejníme každou prázdninovou středu část fotografie. Půjde o místa důvěrně známá i ta, u kterých budete muset zapojit šedé buňky mozkové (např. kde už jste tu věžičku viděli).

První fotografii vám představíme už 5. července 2023, poslední 30. srpna 2023. Celkem devět názvů významných míst, doplněných do hrací karty, dá dohromady tajenku. Jakmile si budete jistí, že máte správné řešení, zaneste kartu do našeho IC, a to nejdéle do 16. září 2023.

Poté vylosujeme tři vítěze, na které čeká mix regionálních produktů a prohlídka na míru od samotného Jana Černčického z Kácova.

Přejeme slunečné prázdniny a hodně štěstí v soutěži.