Nordic walking, nebo-li severská chůze, se u nás stává oblíbenou volnočasovou aktivitou.  Tato aktivita je  fyzicky nenáročná, protože při ní vykonáváme každodenní přirozený pohyb. Pokud chůzi za pomocí nordic walking holí vykonáváte správně, pozitivní účinky na sebe nenechají dlouho čekat, a projeví se v podobě správného držení tělaposílení horních končetin a ramenních pletenců. Pocítíte i uvolňující účinky v oblasti bederní, hrudní a krční páteře. Vycházka s NW holemi, oproti normální chůzi, odlehčuje nosným kloubům, a je proto součástí pohybové terapie u lidí s nadváhou.

Ať už se pro tuto aktivitu rozhodnete z jakéhokoliv důvodu, mějte prosím na paměti, že NW chůzi je třeba věnovat se pravidelně, a to třikrát až čtyřikrát týdně aspoň 40 minut. Důležitý je také pravidelný přísun tekutin – před, během a po akci, a před každou vycházkou (a také po ní) nezapomeňte na strečink.

Jedná se o aktivitu, která není podmíněna věkem nebo fyzickou zdatností jedince. Chůze, a obzvlášť ta v přírodě, má pozitivní vliv na psychiku, a snižuje stres, proto je ideální pro lidi, kteří pracují v náročném prostředí, a potřebují se odreagovat. Dobrým služebníkem bude i pro ostatní, neboť podmínky a tempo dnešního života je dosti hektické.

Na túru můžete vyrazit s dobrou kamarádkou, sám, nebo zapojit celou rodinu.

Více informací o severské chůzi se dozvíte na stránkách www.severskachuze.cz, kde je vše, co potřebujete znát, než na tůru vyrazíte.

Narozdíl od ostatních volnočasových aktivit patří tato mezi ty levnější. Nordic walking hole se dají pořídit již od 500 Kč. Pokud však nechcete kupovat „zajíce v pytli“, můžete si je nyní od nás půjčit za symbolickou cenou. 

DRUH

Cena za 1 den

Dospělí

30 Kč

Rodinná sleva

(2 dospělí + 2 > dětí)

50 Kč

Důchodci, studenti

15 Kč

 

Smluvní podmínky o zapůjčování holí najdete u nás v Informačním centru, nebo Vám je rádi pošleme na email.